Jak pomagam moim klientom

Jak pomagam moim klientom

Zdarza się, że ludzie pytają mnie w luźnych rozmowach, co daje uprawianie takiej dyscypliny sportu jak squash? Staję się wtedy nad wyraz uważny, bo kiedy pada to pytanie to wiem, że jest to szansa na przekonanie kogoś, że warto wybrać squash niż  jakąś inną dostępną dyscyplinę sportu na rynku, a jest ich przecież wiele. Staję się kimś w rodzaju sprzedawcy przekonań na temat wartości jaką można mieć z grania w squasha.

Ale jak tu stoczyć walkę na tym ringu kiedy zazwyczaj każda dyscyplina sportu ma wpisane w swoje DNA takie wartości jak zdrowie, kondycja, sportowa sylwetka, jędrne pośladki itd.

Kiedy zacząłem szukać tej unikalnej korzyści jaką daje squash, wpadłem jak mi się wydaje na coś całkiem ciekawego. Teza brzmi tak: grając w squasha będziesz lepszym kierowacąJ

Naukowo nie udowodnione, ale czy ktoś kiedyś widział prąd…?, a przcież wiadomo, że istnieje.

Kiedy pracuję z zawodnikami czy osobami uprawiającymi squasha dla przyjemności nieodzowną częścią treningu jest praca z percepcją. W tym ujęciu oznacza to, że zawodnik odczytuje zamiary przeciwnika następnie decyduje co zrobi, i wykonuje podjętą decyzję: P-percepcja D- decyzja A-akcja. Okazuje się, ze ta umiejętność przydaje się w wielu dziedzinach życia codziennego choćby w prowadzeniu samochodu.

Jest takie rondo niedaleko mojego domu gdzie w godzinach ok 8 rano występuje pik komunikacyjny. W jednym momencie z każdej strony nadjeżdża samochód w tej samej chwili piesi przechodzą przez jezdnię, a w pobliskich zatoczkach z autobusów wysiadają dzieci idące do szkoły. Słowem mnóstwo sygnałów, które trzeba uwzględnić aby decyzja była jedna: noga z gazu! Ta umiejętnosć wiele razy uratowała mnie przd dzwonem w naszej coraz bardziej zatłoczonej stolicy.

Tak więc drodzy gracze lub przyszli gracze, squash daje możliwość nabycia całkiem nowych umiejętności, które można wykorzystać w życiu codziennym!