Squash Warszawa Wola

Squash to bardzo popularna dyscyplina sportowa, która polega na odbijaniu rakietą piłki o ściany kortu, w taki sposób, który utrudni odbicie piłki przeciwnikowi. Nie jest on wpisany na oficjalną listę dyscyplin olimpijskich, jednak wiele osób regularnie go trenuje. Na Warszawskiej Woli funkcjonują korty, na których można profesjonalnie lub hobbistycznie grać w squasha. Jej rosnąca popularność sprawia, że warto wiedzieć, czym jest ta dyscyplina, na czym polega i dlatego warto się zdecydować na jej uprawianie.

Podstawowe zasady gry w Squasha

Początki squasha pochodzą z Anglii i tam także dyscyplina ta jest najbardziej popularna. Sport uprawia się w 153 krajach. W Polsce squash jest propagowany głównie za pośrednictwem portali internetowych i stowarzyszeń.

Mecz w squasha trwa aż do wygrania trzech setów. Każdy z nich trwa do osiągnięcia jedenastu punktów. Wyjątkiem jest moment, kiedy obaj zawodnicy mają po 10 punktów. Wtedy wygrywa ten, który zdobędzie dwa punkty przewagi.

Przed rozpoczęciem danej rozgrywki, każdy zawodnik ma prawo do pięciu minut rozgrzewki na tym korcie, na którym odbędzie się mecz. Rozgrywki rozpoczynają się od serwisu, dany gracz serwuje na przemian z prawej i lewej strony tak długo, aż przegra wymianę. Rozgrywający ma prawo wybrać stronę, z której chce serwować. Bardzo szybko zrozumiesz zasady gry, jeśli skorzystasz z lekcji squasha na Woli.

Serwis jest uznany za prawidłowy, kiedy dany zawodnik sprawi, że piłka uderzy bezpośrednio w ścianę frontową lub powyżej linii serwisowej i odbije się od podłogi w polu przeciwnika.

Squash Warszawa Wola

Na warszawskiej Woli prowadzi treningi doświadczony trener squasha – Maciej Chądzyński. Warto już dziś zastanowić się nad rozpoczęciem treningów i podjęciem takiej aktywności. Niesie ona ze sobą wiele korzyści – buduje nie tylko sprawność fizyczną, ale też pewność siebie i wytrwałość. Przede wszystkim jednak jest to doskonała zabawa dla każdego!

Korty do squasha

Korty do squasha muszą spełniać wymagania określone przez Międzynarodową Federację Squasha. Wymiary kortu są niezmienne od kilkudziesięciu lat i wynoszą 9500 x 6400 mm. Na korcie ściany muszą być obecne z czterech stron i wszystkie biorą udział w grze. Podłoga najczęściej ma postać prostokąta, a tylna ściana jest szklana.

Regularnie organizowane są różne zawody dla miłośników squasha, w tym nawet mistrzostwa świata, Europy oraz mistrzostwa Polski. Sprawdź, co takiego wspaniałego jest w squashu, zapisując się na lekcje squasha na Woli.