Nauka gry i lekcje squasha w Warszawie

Zależy Ci na tym, aby w ekspresowym tempie nauczyć się grać w squasha i namówić na taką rozrywkę swoich znajomych? To bardzo proste! Wystarczy, że zapiszesz się na profesjonalne lekcje squasha w Warszawie i znacząco podniesiesz swoje dotychczasowe umiejętności. Do gry potrzebne jest odpowiednie zaangażowanie, niewielka ilość sprzętu i dużo pozytywnej energii. Lekcje z profesjonalnym trenerem wyjdą Ci na dobre, ponieważ w trakcie kursu szybko poznasz tajniki tej gry i będziesz mógł przekazać je swoim bliskim, ciesząc się z nimi wspólną rozgrywką na wysokim poziomie.

Nauka squasha w Warszawie – szybki rozwój  umiejętności

Nauka squasha w Warszawie realizowana jest przy pomocy nowoczesnej metodyki, rekomendowanej przez World Squash Federation. W ten sposób masz całkowitą gwarancję tego, że: nowoczesnej metodyki, rekomendowanej przez World Squash Federation. W ten sposób masz całkowitą gwarancję tego, że:

  • uzyskasz szybki i satysfakcjonujący rozwój umiejętności,
  • znacznie skrócisz czas nauki,
  • będziesz cieszyć się nową pasją, ale też zdrowiem.

W kilka godzin kursu gry zapoznasz się z metodyką najbardziej popularnych uderzeń, abyś mógł je opanować w stopniu zadowalającym i przejść do kolejnych etapów nauki. Przygotowano dla Ciebie rozmaite lekcje, dzięki którym nauczysz się grać w squasha na bardzo solidnym poziomie.

Lekcje i nauka squasha Warszawa

Szybkie efekty dzięki profesjonalnemu kursowi

Szybko wejdziesz w emocjonującą rywalizację na punkty i przekonasz do tego swoich znajomych, aby gra sprawiała Ci jeszcze więcej radości. Kurs to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu, np. po bardzo męczącym dniu w pracy. Poznasz w ten sposób nową rozrywkę, a do tego zadbasz o swoje zdrowie i atrakcyjnie wypełnisz swój czas wolny. Squash pozwoli Ci na bycie aktywnym, a dzięki temu zadbasz o swoje ciało oraz kondycję psychofizyczną.

Lekcje realizowane na różnych poziomach zaawansowania

Lekcje squasha w Warszawie realizowane są na różnych poziomach zaawansowania, dlatego zarezerwować może je zarówno osoba początkująca, jak i ta, która ma już doświadczenie w grze w squasha na punkty. Trener podpowie Ci, na czym masz skupić szczególnie uwagę i jakie elementy powinieneś rozwijać w pierwszej kolejności.

Przy okazji nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo lub też ewentualną kontuzję, ponieważ poziom lekcji jest dostosowany do Twoich aktualnych możliwości. Nauka gry w squasha w Warszawie da Ci wiele radości oraz satysfakcji, więc nie zwlekaj z tym zbyt długo, zwłaszcza że na lekcję możesz się zapisać w dogodnym dla siebie terminie. Efekty pracy na kursie będą wręcz natychmiastowe, dlatego wystarczy przyjść i wykazać się zaangażowaniem. Trener będzie czuwał nad Twoimi postępami i udzieli Ci niezbędnych wskazówek, abyś wyeliminował ewentualne błędy.yeliminował ewentualne błędy.

Zasady gry w squasha

Jeśli należysz do początkujących graczy, a kurs i nauka gry dopiero przed Tobą, poznaj squash od strony zasad. Najogólniej rzecz ujmując i patrząc z boku okiem laika, można stwierdzić, że dyscyplina polega na tym, żeby odbijać piłkę od ścian w taki sposób, aby utrudnić przeciwnikowi jej odbiór i zmusić piłkę do dwukrotnego skozłowania o podłogę gdyż wtedy uzyskujemy punkt. Osobę serwującą ustalamy w drodze prostego losowania, zakręcenie logo rakiety, rzut monetą lub inna znana forma. Serw to nic innego jak wprowadzenie piłki do gry. Prawidłowy serw polega na zagraniu z pola serwisowego (kwadrat) na ścianę frontową, a następnie piłka musi upaść na stronę przeciwnika. Ta strona to przeciwległe pole do tego, z którego jest wykonywany serw i ma kształt prostokąta.

Zadaniem odbierającego serw jest odbicie piłki, zanim dwukrotnie skozłuje o podłogę. Piłka przed odbiorem może, ale nie musi odbić się od ściany bocznej. Możliwy jest także odbiór piłki z powietrza przed upadkiem na podłogę tzw. volley. W momencie, gdy piłka dwa razy skozłuje o podłogę lub uderzy w czerwoną linię, albo poza jej obszarem mamy piłkę wyrzuconą na aut i zostaje przyznany punkt przeciwnikowi.

Mecz squasha toczy się w setach, które trwają do momentu zdobycia przez jednego z zawodników 11 punktów, przy czym w sytuacji wyniku 10:10 gracze muszą uzyskać dwupunktową przewagę, aby zakończyć seta np. 12:10 lub 13:11 itd. Set nie może zakończyć się wynikiem 11:10. W zależności od przyjętych przepisów zwycięstwo osiąga się po wygraniu dwóch lub trzech setów.

System punktacji setów mówi o zasadzie the best of three czyli do dwóch wygranych setów lub the best of five do trzech wygranych setów.

Poza rozwojem praktycznych umiejętności, takich jak uchwyt rakiety czy poruszanie się po korcie, kursy organizowane przeze mnie dla klientów z Warszawy obejmują też szkolenie z zakresu zasad gry w squasha. W ten sposób do zasobu ćwiczeń metodycznych dokładam też umiejętności z zakresu zasad gry i ich interpretacji w zawodach sportowych.

Zasada LET

W odróżnieniu od innych sportów rakietowych w squashu funkcjonują zasady LET i STORKE. Na czym one polegają? Ogólnie rzecz ujmując zawodnicy muszą poruszać się do piłki tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla drugiego gracza i aby pozostawić swobodny dostęp do piłki. Jednak brak oddzielającej ich siatki na korcie powoduje, że zdarzają się sytuacje sporne zwane przeszkadzaniem. Wówczas sędzia może zastosować dwa warianty decyzji Let lub Stroke. Let oznacza, że to przeszkadzanie było niewielkie i, że możliwe było kontynuowanie gry bez uszczerbku dla zawodnika. Sędzia decydując o przyznaniu Let’a decyduje jednocześnie o powtórzeniu tej wymiany piłek bez utraty punktu. W sytuacji Stroke sędzia nie ma wątpliwości, że przewinienie zawodnika jest tak duże, że z automatu przyznaje punkt przeciwnikowi i nie powtarza już tej wymiany piłek.